MEAN WELL USA Inc. NPB-240-12TB
Part No.:
NPB-240-12TB
Datasheet:
NPB-240-12TB.pdf
Description:
BATT CHG DSKTP 10.5V15.2V 13.5A
Shipping
NPB-240-12TB Specifications
Series:
NPB-240
Packaging:
Box
Type:
Desktop
Voltage - Nominal:
10.5V ~ 15.2V
Charge Current - Max:
13.5A
Charge Time:
Voltage - Input:
90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max:
240W
Size / Dimension:
7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)