KYOCERA AVX NOSD477M002R0035
Part No.:
NOSD477M002R0035
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
NOSD477M002R0035.pdf
Description:
CAP NIOB OXI 470UF 20% 2.5V 2917
Shipping
NOSD477M002R0035 Specifications
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 mOhms
Current - Leakage:
23.5 µA
Dissipation Factor:
6%
Manufacturer Size Code:
D
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)