KYOCERA AVX NOSC686M006R0075
Part No.:
NOSC686M006R0075
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
NOSC686M006R0075.pdf
Description:
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2312
Shipping
NOSC686M006R0075 Specifications
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Product Status:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
75 mOhms
Current - Leakage:
8.2 µA
Dissipation Factor:
6%
Manufacturer Size Code:
C
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)