KYOCERA AVX NOJC686M010RWJ
Part No.:
NOJC686M010RWJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
NOJC686M010RWJ.pdf
Description:
CAP NIOB OXIDE 68UF 20% 10V 2312
Shipping
NOJC686M010RWJ Specifications
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Product Status:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500 mOhms
Current - Leakage:
13.6 µA
Dissipation Factor:
12%
Manufacturer Size Code:
C
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)