KYOCERA AVX NOJB686M002RWJ
Part No.:
NOJB686M002RWJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
NOJB686M002RWJ.pdf
Description:
CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 1210
Shipping
NOJB686M002RWJ Specifications
Package/Case:
1411 (3528 Metric), 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5 Ohms
Current - Leakage:
3.4 µA
Dissipation Factor:
6%
Manufacturer Size Code:
B
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Supplier Device Package:
1210 (3528 Metric)
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)