Neonode Inc. NNAMC2300PCEV
Part No.:
NNAMC2300PCEV
Manufacturer:
Neonode Inc.
Category:
Sensor Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
NNAMC2300PCEV.pdf
Description:
EVAL KIT MODULE 0 DEG 230MM
Shipping
NNAMC2300PCEV Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Neonode Inc.
Series:
Neonode Touch Sensor Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Sensor Type:
Proximity, IR Touch
Sensing Range:
230mm x 208mm
Interface:
I2C, USB
Sensitivity:
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V