TDK Corporation NLFV25T-100K-PF
Part No.:
NLFV25T-100K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NLFV25T-100K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 155MA 432MOHM SMD
Shipping
NLFV25T-100K-PF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
NLFV
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
155 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
432mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)