Newhaven Display Intl NHD-1.8-160128B
Part No.:
NHD-1.8-160128B
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
NHD-1.8-160128B.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY OLED - 1.8"
Shipping
NHD-1.8-160128B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Display Type:
OLED
Display Mode:
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
1.8" (44.96mm)
Viewing Area:
37.01mm W x 30.01mm H