Newhaven Display Intl NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
Part No.:
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
Datasheet:
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.8"
Shipping
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT Specifications
Packaging:
Tray
Display Type:
TFT - Color
Touchscreen:
Resistive
Diagonal Screen Size:
1.8" (45.72mm)
Viewing Area:
30.03mm W x 37.04mm H