Newhaven Display Intl NHD-10.1-1024600BF-LSXP
Part No.:
NHD-10.1-1024600BF-LSXP
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
NHD-10.1-1024600BF-LSXP.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Shipping
NHD-10.1-1024600BF-LSXP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Viewing Area:
224.44mm W x 127.00mm H