Murata Electronics NFZ2MSD150SN10L
Part No.:
NFZ2MSD150SN10L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
NFZ2MSD150SN10L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 15 OHM 0806 1LN
Shipping
NFZ2MSD150SN10L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
NFZ
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
15 Ohms @ 10 MHz
Current Rating (Max):
4.4A
DC Resistance (DCR) (Max):
23mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.047" (1.20mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)