Murata Electronics NFMJMPL226D0E5D
Part No.:
NFMJMPL226D0E5D
Package:
0504 (1210 Metric)
Datasheet:
NFMJMPL226D0E5D.pdf
Description:
CAP MLCC 3 TERM 22UF 2.5V 05035
Shipping
NFMJMPL226D0E5D Specifications
Series:
NFM
Package/Case:
0504 (1210 Metric)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Current:
2 A
DC Resistance (DCR) (Max):
30mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.035" W (1.20mm x 0.90mm)
Height (Max):
0.026" (0.65mm)