Murata Electronics NFM31PC276D0E3L
Part No.:
NFM31PC276D0E3L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFM31PC276D0E3L.pdf
Description:
CAP CER 4.3UF 4V 3-TERM 0402
Shipping
NFM31PC276D0E3L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
NFM
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Current:
6 A
DC Resistance (DCR) (Max):
5mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.059" (1.50mm)