Murata Electronics NFM15PC915D0E3D
Part No.:
NFM15PC915D0E3D
Datasheet:
NFM15PC915D0E3D.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU
Shipping
NFM15PC915D0E3D Specifications
Capacitance:
9.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Current:
2 A
DC Resistance (DCR) (Max):
40mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)