Murata Electronics NFM15PC474D0G3D
Part No.:
NFM15PC474D0G3D
Datasheet:
NFM15PC474D0G3D.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.47UF 20% 4V 0402
Shipping
NFM15PC474D0G3D Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Current:
2 A
DC Resistance (DCR) (Max):
30mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.020" (0.50mm)