Murata Electronics NFE61HT330U2A9L
Part No.:
NFE61HT330U2A9L
Package:
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFE61HT330U2A9L.pdf
Description:
FILTER LC(T) 33PF SMD
Shipping
NFE61HT330U2A9L Specifications
Series:
EMIFIL®, NFE61
Package/Case:
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Current:
2 A
Values:
C = 33pF
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Voltage - Rated:
100V
Size / Dimension:
0.268" L x 0.063" W (6.80mm x 1.60mm)
Height:
0.075" (1.90mm)