Murata Electronics NFE31PT221D1E9L
Part No.:
NFE31PT221D1E9L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFE31PT221D1E9L.pdf
Description:
FILTER LC(T) 220PF SMD
Shipping
NFE31PT221D1E9L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, NFE31
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Low Pass
Filter Order:
3rd
Technology:
LC (T-Type)
Number of Channels:
1
Center / Cutoff Frequency:
Attenuation Value:
Resistance - Channel (Ohms):
Current:
6 A
Values:
C = 220pF
ESD Protection:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Voltage - Rated:
25V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height:
0.069" (1.75mm)