KOINO NF25W-BER3CY22
Part No.:
NF25W-BER3CY22
Datasheet:
NF25W-BER3CY22.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 6A 250V
Shipping
NF25W-BER3CY22 Specifications
Reset Operation:
Twist
Circuit:
4PST-2NO/2NC
Switch Function:
Off-On
Features:
Illuminated (Yellow)
Current Rating (Amps):
6A (AC), 3A (DC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
125 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 25.00mm Dia
Ingress Protection:
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C
Illumination Voltage (Nominal):
24 VDC