KYOCERA AVX NF08AA0330MHB
Part No.:
NF08AA0330MHB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
NF08AA0330MHB.pdf
Description:
ICL 33 OHM 20% 1.5A 8MM
Shipping
NF08AA0330MHB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
NF08
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
R @ 25°C:
33 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
1.5 A
R @ Current:
970 mOhms
Diameter:
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)