TE Connectivity Raychem Cable Protection NETM2000-12-0-SP
Part No.:
NETM2000-12-0-SP
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
Package:
Datasheet:
NETM2000-12-0-SP.pdf
Description:
TUBING 0.472" ID POLY BLACK
Shipping
NETM2000-12-0-SP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
NETM2000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Solid Tubing
Type Attributes:
Smooth
Diameter - Inside:
0.472" (12.00mm)
Diameter - Outside:
0.512" (13.00mm)
Material:
Polyolefin (PO)
Color:
Black
Length:
Wall Thickness:
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C