TE Connectivity Raychem Cable Protection NETM1000-10-0-SP
Part No.:
NETM1000-10-0-SP
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
Package:
Datasheet:
NETM1000-10-0-SP.pdf
Description:
TUBING 0.394" ID POLY BLACK
Shipping
NETM1000-10-0-SP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
NETM1000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Solid Tubing
Type Attributes:
Smooth
Diameter - Inside:
0.394" (10.00mm)
Diameter - Outside:
0.433" (11.00mm)
Material:
Polyolefin (PO)
Color:
Black
Length:
Wall Thickness:
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 135°C