onsemi NCP4390DR2G
Part No.:
NCP4390DR2G
Category:
Power Supply Controllers, Monitors
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
NCP4390DR2G.pdf
Description:
ADVANCED SECONDARY SIDE LLC RESO
Shipping
NCP4390DR2G Specifications
Series:
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Applications:
Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier
Voltage - Input:
Voltage - Supply:
0V ~ 18V
Current - Supply:
2.8 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)