onsemi NCP3337MN500GEVB
Part No.:
NCP3337MN500GEVB
Manufacturer:
onsemi
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
NCP3337MN500GEVB.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR NCP3337
Shipping
NCP3337MN500GEVB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Channels per IC:
1 - Single
Voltage - Output:
5V
Current - Output:
500mA
Voltage - Input:
2.9V ~ 12V