Shiu Li Technology Co., Ltd. N700B-320-320-3.0
Part No.:
N700B-320-320-3.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
N700B-320-320-3.0.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM RED
Shipping
N700B-320-320-3.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
N700
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Interface Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Red
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K