Shiu Li Technology Co., Ltd. N700A-160-160-0.5
Part No.:
N700A-160-160-0.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
N700A-160-160-0.5.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM GRAY
Shipping
N700A-160-160-0.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
N700
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Interface Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.0200" (0.508mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.5W/m-K