YAGEO N25SP2R5M-F
Part No.:
N25SP2R5M-F
Datasheet:
N25SP2R5M-F.pdf
Description:
ICL 2.5 OHM 20% 15A 25MM
Shipping
N25SP2R5M-F Specifications
Active
R @ 25°C:
2.5 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
15 A
R @ Current:
51 mOhms
Diameter:
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)