YAGEO N25SP020L
Part No.:
N25SP020L
Datasheet:
N25SP020L.pdf
Description:
ICL 20 OHM 15% 5A 25MM
Shipping
N25SP020L Specifications
Active
R @ 25°C:
20 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
5 A
R @ Current:
237 mOhms
Diameter:
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)