YAGEO N25SP001M
Part No.:
N25SP001M
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N25SP001M.pdf
Description:
ICL 1 OHM 20% 15A 25MM
Shipping
N25SP001M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
1 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
15 A
R @ Current:
37 mOhms
Diameter:
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)