YAGEO N20SP007L
Part No.:
N20SP007L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N20SP007L.pdf
Description:
ICL 7 OHM 15% 6A 20MM
Shipping
N20SP007L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
7 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
6 A
R @ Current:
156 mOhms
Diameter:
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)