YAGEO N15SP012L
Part No.:
N15SP012L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N15SP012L.pdf
Description:
ICL 12 OHM 15% 4A 15MM
Shipping
N15SP012L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
12 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
252 mOhms
Diameter:
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)