YAGEO N13SP1R5M
Part No.:
N13SP1R5M
Datasheet:
N13SP1R5M.pdf
Description:
ICL 1.5 OHM 20% 7A 13MM
Shipping
N13SP1R5M Specifications
Active
R @ 25°C:
1.5 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
7 A
R @ Current:
83 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)