YAGEO N13SP025M-F
Part No.:
N13SP025M-F
Datasheet:
N13SP025M-F.pdf
Description:
ICL 25 OHM 20% 3A 13MM
Shipping
N13SP025M-F Specifications
Active
R @ 25°C:
25 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
430 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)