YAGEO N13SP020M
Part No.:
N13SP020M
Datasheet:
N13SP020M.pdf
Description:
ICL 20 OHM 20% 3A 13MM
Shipping
N13SP020M Specifications
Active
R @ 25°C:
20 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
430 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)