YAGEO N13SP018L
Part No.:
N13SP018L
Datasheet:
N13SP018L.pdf
Description:
ICL 18 OHM 15% 3A 13MM
Shipping
N13SP018L Specifications
Active
R @ 25°C:
18 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
391 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)