YAGEO N13SP008M-P7.5D0.8
Part No.:
N13SP008M-P7.5D0.8
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N13SP008M-P7.5D0.8.pdf
Description:
ICL 8 OHM 20% 4A 13MM
Shipping
N13SP008M-P7.5D0.8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
8 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
207 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)