YAGEO N10SP150M
Part No.:
N10SP150M
Datasheet:
N10SP150M.pdf
Description:
ICL 150 OHM 20% 1A 10MM
Shipping
N10SP150M Specifications
Active
R @ 25°C:
150 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
1 A
R @ Current:
2.5 Ohms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)