YAGEO N10SP120L-F
Part No.:
N10SP120L-F
Datasheet:
N10SP120L-F.pdf
Description:
ICL 120 OHM 15% 1A 10MM
Shipping
N10SP120L-F Specifications
Active
R @ 25°C:
120 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
1 A
R @ Current:
2.355 Ohms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)