YAGEO N10SP010L-P7.5TR
Part No.:
N10SP010L-P7.5TR
Datasheet:
N10SP010L-P7.5TR.pdf
Description:
ICL 10 OHM 15% 3A 10MM
Shipping
N10SP010L-P7.5TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
R @ 25°C:
10 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
273 mOhms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)