YAGEO N10SP001M-F
Part No.:
N10SP001M-F
Datasheet:
N10SP001M-F.pdf
Description:
ICL 1 OHM 20% 5A 10MM
Shipping
N10SP001M-F Specifications
Active
R @ 25°C:
1 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
5 A
R @ Current:
90 mOhms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)