YAGEO N10SP001L-F
Part No.:
N10SP001L-F
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N10SP001L-F.pdf
Description:
ICL 1 OHM 15% 5A 10MM
Shipping
N10SP001L-F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
1 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
5 A
R @ Current:
90 mOhms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)