Rip-Tie N-10-G10-BK
Part No.:
N-10-G10-BK
Manufacturer:
Rip-Tie
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
N-10-G10-BK.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 10" 10PACK
Shipping
N-10-G10-BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Rip-Tie
Series:
CinchStrap-EG
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
10.000" (254.00mm)
Width:
1.000" (25.40mm)