YAGEO N08SP015M-F
Part No.:
N08SP015M-F
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
N08SP015M-F.pdf
Description:
ICL 15 OHM 20% 2A 8MM
Shipping
N08SP015M-F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
15 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
2 A
R @ Current:
530 mOhms
Diameter:
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)