TDK Corporation MZA3216Y301B
Part No.:
MZA3216Y301B
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
MZA3216Y301B.pdf
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 1206 4LN
Shipping
MZA3216Y301B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MZA
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
400mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)