Mechatronics Fan Group MXB9733L24B-BS
Part No.:
MXB9733L24B-BS
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MXB9733L24B-BS.pdf
Description:
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE
Shipping
MXB9733L24B-BS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MXB9733
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 97mm L x 94.4mm H
Width:
33.00mm
Air Flow:
18.8 CFM (0.526m³/min)
Static Pressure:
0.370 in H2O (92.2 Pa)