TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-381191-5-8A
Part No.:
MV-381191-5-8A
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Package:
Datasheet:
MV-381191-5-8A.pdf
Description:
LABEL ID PRODUCT
Shipping
MV-381191-5-8A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Label Type:
Die Cut
Printer Name:
Applications:
Color - Background:
Length:
Width:
Diameter - Label:
Location:
Material - Body:
For Use With/Related Products:
Thermal Transfer Printer
Material:
Metallized Polyester
Label Size:
1.50" x 0.75" (38.1mm x 19.1mm)