Carling Technologies MU1-B-24-250-1-A21-B-C
Part No.:
MU1-B-24-250-1-A21-B-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MU1-B-24-250-1-A21-B-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
MU1-B-24-250-1-A21-B-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V