Carling Technologies MU1-B-10-030-1-A21-B-D
Part No.:
MU1-B-10-030-1-A21-B-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MU1-B-10-030-1-A21-B-D.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
MU1-B-10-030-1-A21-B-D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V