Panasonic Electronic Components MTM684100LBF
Part No.:
MTM684100LBF
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MTM684100LBF.pdf
Description:
MOSFET 2P-CH 12V 4.8A WMINI8-F1
Shipping
MTM684100LBF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
8-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 P-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
12V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
4.8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
42mOhm @ 1A, 4V
Vgs(th) (Max) @ Id:
1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1200pF @ 10V
Power - Max:
1W
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)