Multi-Tech Systems Inc. MTCAP2-L4E1-868-042A-POE
Part No.:
MTCAP2-L4E1-868-042A-POE
Manufacturer:
Multi-Tech Systems Inc.
Category:
Gateways, Routers
Package:
Datasheet:
MTCAP2-L4E1-868-042A-POE.pdf
Description:
LTE CAT 4 ACCESS POINT 8-CHANNEL
Shipping
MTCAP2-L4E1-868-042A-POE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Multi-Tech Systems Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Function:
Access Point
Modulation or Protocol:
GPRS, HSPA+, LoRa, LTE
Frequency:
700MHz, 800MHz, 868MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.6GHz