onsemi MT9P031I12STM-DR
Part No.:
MT9P031I12STM-DR
Manufacturer:
onsemi
Category:
Image Sensors, Camera
Package:
48-LCC
Datasheet:
MT9P031I12STM-DR.pdf
Description:
SENSOR IMAGE 5MP MONO CMOS 48LCC
Shipping
MT9P031I12STM-DR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
48-LCC
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
CMOS
Pixel Size:
2.2µm x 2.2µm
Active Pixel Array:
2592H x 1944V
Frames per Second:
53.0
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V, 2.6V ~ 3.1V
Supplier Device Package:
48-iLCC (10x10)
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C